” Magia codzienności przynosi takie spotkania, które zadziwiają nas samych „

18 września 2022 r.

Rok 2022 ogłoszono rokiem romantyzmu polskiego. Z tej okazji do ogólnopolskiego wydarzenia pod patronatem honorowym pary prezydenckiej, przyłączyła się również nasza szkoła.

Włączając się w akcję, zaprosiliśmy do udziału w ,,Narodowym Czytaniu” pana dyrektora – Jerzego Staronia, prezesa OSP- Stanisława Jakiełę, przewodniczącą KGW- Zofię Zygmunt, kierownika zespołu ” Lubatowianie „- Sabinę Cichoń, sołtyskę wsi Lubatowa- Marię Parylak, absolwenta naszej szkoły – kleryka Krzysztofa Matusika, emerytowaną nauczycielkę j.polskiego- Zofię Owsianą, pracowników szkoły oraz uczniów. Wśród wybranych utworów znalazły się m.in.:  ,,Świtezianka” oraz ,,Rybka”. Bardzo dziękujemy za liczny udział w wydarzeniu, przygotowanym przez SU, panią bibliotekarkę- Martę Kielar, plastyczkę- Annę Deryniowską oraz muzyka- Jerzego Adamika. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy dla pani Zofii Jasłowskiej oraz pani Teresy Jakieły za przygotowanie pięknych wianków jak również dla pań kucharek za przygotowanie poczęstunku.