„MAGIA I CZARY CZYLI ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU”

Justyna Zając, 30 listopada 2022 r.

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa się je za wesołą zabawę.

Nasze przedszkolaki 30 listopada uczestniczyły w magicznych zabawach zorganizowanych w przedszkolu. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Poznały również znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Dużo radości przyniosły dzieciom tradycyjne wróżby andrzejkowe, wróżenie z butów oraz malowanie twarzy. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Dzieci z dużym zaangażowaniem  wykonywały andrzejkowe prace plastyczne.

W tym dniu dzieci poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe, integrowały się w zabawie i potrafiły współdziałać z grupą kolegów i koleżanek.

Zdjęcia