• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

„Mała książka – wielki człowiek”

5 grudnia 2023 r.

Uczniowie klas pierwszych biorą udział w kolejnym etapie Kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Akcja ta przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. W tym roku każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał nieodpłatnie Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Wnuczka Antykwariusza” i przewodnik dla rodziców pierwszoklasisty „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”. Wręczenie wyprawek zostało połączone z integracyjnym spotkaniem klas pierwszych przy zimowej herbatce. W miłej atmosferze dzieci degustowały różne rodzaje owocowych herbat z dodatkiem cytryny, miodu, pomarańczy. Później zostały wprowadzone w świat niezwykłych historii rodzinnych, o których opowiada otrzymana książka. Była to jedna z propozycji uprzyjemniających wspólne czytanie w długie zimowe wieczory. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.