„Mała książka – wielki człowiek”

Wychowawcy klas pierwszych, 31 października 2020 r.

Uczniowie klasy 1a i 1b przystąpili do projektu „Mała książka  – wielki człowiek”, którego celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. 30 października 2020 roku odbyło się przekazanie pierwszoklasistom Wyprawek Czytelniczych. Wydarzenie to miało wyjątkowo uroczysty charakter. Na lekcję do klasy 1a i 1b została zaproszona pani dyrektor Ewa Staroń, która wprowadziła dzieci w świat książki opowiadaniem „Mała książka o książce”. Następnie dzieciom wręczono książeczki „Pierwsze abecadło”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał w prezencie zakładkę do książki. Zajęcia uatrakcyjniły również piosenki, wiersze, zagadki i inscenizacja „W krainie książek”. Pierwszoklasiści zostali wprowadzeni w niezwykłą przygodę z książką, która wpłynie na ich wrażliwość, ciekawość i wyobraźnię. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu i współpracy Rodziców, Dziadków, Opiekunów miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.

Zapraszamy do galerii.