Międzynarodowy Dzień Jeża w Przedszkolu

16 listopada 2021 r.

K. Sroka, 16 listopada 2021 roku

Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, czy książeczkach, dlatego też przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku, poprzez wysłuchanie opowieści i wierszy o tych sympatycznych, zimowych śpiochach. Była to również świetna okazja do uświadomienia milusińskim, co zagraża tym zwierzętom i jak można im pomóc. Przedszkolaki wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Najwięcej radości sprawiła dzieciom jednak zabawa pt.: „Na dywanie siedzi jeż…” , w której wszyscy naśladowali ruchy swoich kolegów. Ponadto dzieci układały puzzle, wykonywały różne zadania matematyczne, a także tworzyły ciekawe, jeżykowe prace plastyczne różnymi technikami. Dzień upłynął bardzo aktywnie i dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.

Galeria zdjęć.