• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Oddziałach Przedszkolnych

Izabela Kasprzycka-Biedroń, 8 grudnia 2023 r.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Św. Jan Paweł II

 

Włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Oddziałach Przedszkolnych drugi tydzień grudnia poświęcony został zaangażowaniu w szereg działań wolontaryjnych dzieci jak i dorosłych. Zanim rozpoczęto akcje zapoznano dzieci z pojęciem „wolontariusz”, „wolontariat” oraz tym jak trudna i ważna jest to misja, warta szczególnego docenienia. Dołączono do następujących ogólnopolskich akcji: „Szlachetna paczka”, „Serce za odwagę” oraz zorganizowano akcję „Wspomóż psiaka lub kociaka”.

Akcja „Szlachetna paczka”, organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna, angażuje w pomoc w gromadzeniu artykułów spożywczych, higienicznych, przyborów szkolnych dla rodzin z trudną sytuacją materialną. Dołączając do niej dzieci uwrażliwiane są na potrzeby innych ludzi, uczą się życzliwości, tolerancji, empatii, bezinteresownego pomagania, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

Akcja „Serce za odwagę”, zorganizowana przez Fundację Pamięci Narodów,  Stowarzyszenie Głos Bohatera, Stowarzyszenie „Pro-Patria – lokalni patrioci” oraz Miejskie Przedszkole nr 2 w Płocku, propaguje wysyłkę kartek świątecznych z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia dla weteranów II wojny światowej, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1a, 1b i 3a w ten oto symboliczny sposób chcieli podziękować za wielką odwagę, jaką odznaczyli się bohaterowie w czasie wojny. Pamiętają, że to dzięki bohaterom możemy bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i poszerzać swoją wiedzę – bez przeszkód!

Akcja „Wspomóż psiaka lub kociaka” polega na wsparciu produktami spożywczymi, artykułami przemysłowymi zwierząt przebywających pod opieką Otoz Animals Krosno. Biorąc w niej udział dzieci uczą się odpowiedzialności za zwierzęta, wykazywania szlachetnej postawy (służenia pomocą), okazywania troski, kształtują postawę przyjaciela zwierząt co prowadzi do poprawy standardu pobytu zwierząt w schronisku.

Każda w wymienionych akcji uczy dobroczynności, przemawia za wartościami, jakie powinniśmy wpajać, przekazywać swoim osobistym przykładem, cenić i pielęgnować od najmłodszych lat.  Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!

Dziękujemy już dzisiaj wszystkim zaangażowanym za wsparcie i zaangażowanie w rozwijanie działań wolontariackich w naszych Oddziałach Przedszkolnych oraz zachęcamy  do udziału w dalszych akcjach, szczególnie tych wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji włączyć się do wsparcia zbiórek.

Galeria zdjęć