Mobilne Planetarium Orbitek w przedszkolu

Jolanta Sokół, 28 marca 2023 r.

28 marca dzieci z naszego przedszkola odbyły niesamowitą podróż w kosmos poprzedzoną zabawami z piłkami – Planetami. Każda grupa uczestniczyła w seansie edukacyjnym, który odbywał się we wnętrzu ogromnej, nadmuchiwanej kopuły, stanowiącej namiastkę kosmosu. Niezwykle realistyczne projekcje wspaniale pobudziły wyobraźnię przedszkolaków. Dzięki temu dały się porwać rakietą w wirtualną, wymarzoną kosmiczną podróż na Księżyc. Połączyły zwiedzanie z zapamiętywaniem nazw, a także kolejności poszczególnych planet Układu Słonecznego. Patrzyły w gwieździste nocne niebo, wyszukując wśród gwiazdozbiorów znajome kształty zwierząt oraz podziwiając kolorowe znaki zodiaku. Po tych przygodach każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie w stroju kosmonauty korzystając z foto-budki. Mobilne planetarium dostarczyło przedszkolakom ogromnych, niezapomnianych wrażeń oraz wzbogaciło ich wiedzę na temat kosmosu.

Galeria zdjęć.