„Mój wymarzony zawód”

14 maja 2021 r.

J. Jakubczyk, 13 maja 2021 roku

„Stolarz młotkiem stuka
Lekarz w plecy puka
Kucharz w garnku miesza
Praczka pranie wiesza
Rolnik grabi siano
Muzyk gra co rano
I ja też pracuję
Obrazek maluję”.
W dniu 13 maja 2021 r. we wszystkich grupach przedszkolnych zorganizowano zajęcia zatytułowane „Mój wymarzony zawód”. Celem podjętych działań była preorientacja zawodowa, mająca na celu wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami oraz pobudzenie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień. W tym dniu przedszkolaki przygotowały stroje oraz rekwizyty reprezentantów ulubionych zawodów, dumnie prezentując je podczas pokazu mody. Pojawiły się stroje policjanta, strażaka, lekarza, kucharki, baletnicy, rolnika, fryzjera, weterynarza, pielęgniarki, piosenkarki i wiele innych. Dzieci recytowały wierszyki tematyczne, rozwiązywały zagadki słowno – obrazkowe, śpiewały piosenki oraz uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez wychowawczynie grup, dzięki którym pobudzały wyobraźnię twórczą, kształtowały umiejętności rozpoznawania zawodów, wypowiadania się na dany temat oraz doskonaliły pracę zespołową. Zaprezentowane działania w zakresie preorientacji zawodowej dostarczyły dzieciom ogólnych wiadomości, rozbudziły różnokierunkowe zainteresowania, oraz pomogły przygotować dzieci do podjęcia świadomego wyboru pracy zawodowej w przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.