Nasze sztafety dziewcząt blisko podium w Rzeszowie

4 października 2021 r.

Na stadionie lekkoatletycznym CWKS „Resovia” w Rzeszowie (1.10.2021) rozegrano Festiwal Sztafet w ramach Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się sztafety dziewcząt, którym do podium brakowało bardzo niewiele. W ramach Igrzysk Dzieci roczników 2009 i młodszych nasze dziewczyny w tzw. sztafecie szwedzkiej (400m+300m+200m+100m) biegnąc w składzie: Jagoda Michalak, Laura Czachor, Oliwia Pernal i Marta Górecka zajęły miejsce tuż za podium tracąc do medalu zaledwie 0,6 sekundy. Chłopcy w tej samej konkurencji (Kacper Zając, Szymon Zając, Gabriel Klimkiewicz, Szymon Michalak) zajęli 8 miejsce. W rywalizacji roczników 2007-08 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej nasza drużyna dziewcząt w składzie: Amalia Jakieła, Zuzanna Zając, Sandra Turek i Magdalena Szczurek zajęły 5 miejsce w tzw. sztafecie olimpijskiej (800m+400m+200m+100m) tracąc do podium niespełna 4 sekundy. Sztafeta chłopców (Piotr Turek, Franciszek Michalak, Bartłomiej Niziołek, Michał Starowiejski) w tej konkurencji została sklasyfikowana na 13 miejscu.