” Nie ma nic cenniejszego nad WOLNOŚĆ”

10 listopada 2023 r.
” Nie ma nic cenniejszego nad WOLNOŚĆ”
W piątek 10 listopada odbyła się uroczystość upamiętnienia 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Państwowy łącząc się z akcją #SzkołaDoHymnu
Uczniowie klasy 4a, soliści i chór w montażu słowno- muzycznym przybliżyli zebranym, jak trudną drogę musieli pokonać nasi przodkowie, byśmy mogli żyć w wolnym kraju. Wiersze, pieśni i inscenizacje przypomniały naszej społeczności o ciągłym braniu odpowiedzialności za naszą wolność, nie tylko od święta, ale każdego dnia. Dekoracja wykonana przez Annę Deryniowską oraz elementy wystroju wypożyczone z Zagrody Etnograficznej w Rogach były dopełnieniem wystroju i nadały wyjątkowego charakteru tej uroczystości.
Niech ta lekcja historii, płynąca prosto z dziecięcych serc pozostanie na długo w naszych sercach.
W naszej uroczystości wzięli udział goście: Burmistrz Gminy Iwonicz – Zdrój Pan Witold Kocaj oraz Zastępca Burmistrza Pan Jacek Rygiel. Po uroczystym apelu odbyło się zakończenie projektu artystycznego – warsztatów malarskich, które od wiosny odbywały się cyklicznie w naszej szkole. Artykuły malarskie na te zajęcia zostały zakupione dzięki wsparciu Gminy Iwonicz Zdrój. Na ręce naszych gości przekazano przepiękne prace wykonane przez nasze dzieci, a uroczystości dodatkowo towarzyszyła wystawa prac uczniowskich.
Ewa Staroń
Agnieszka Sokół
Anna Deryniowska