• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Niecodzienna lekcja historii

21 października 2019 r.

W dniu 21 X uczniowie klas VI mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii, której tematem były losy żołnierza polskiego w czasie I i II wojny światowej. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu spotkań realizowanych przez Księgarnię NOVA. Zajęcia poprowadziła pani Beata Krawiec – specjalistka ds. promocji i reklamy.
Prelegentka odbyła ciekawą podróż przez dzieje, począwszy od wybuchu I wojny światowej, na współczesności kończąc. Młodzież dowiedziała się o nieznanych faktach z życia naszych wielkich bohaterów, m.in: Józefa Piłsudskiego czy Krystyny Skarbek. Przytaczając przykłady niezwykłych wydarzeń, pani Beata podkreśliła najwyższe wartości narodu polskiego, jakimi są: odwaga, niezłomność, patriotyzm i waleczność. Zaakcentowała też ogromną rolę wykształcenia, które umożliwia podejmowanie samodzielnych, często trudnych decyzji. Podczas spotkania młodzież miała okazję obejrzeć broń ćwiczebną używaną w wojsku np. karabiny gumowe kałasznikow, ponadto uczniowie mogli założyć mundur i czapkę podhalańską, a nawet umundurowanie wojsk NATO. Animatorka zakończyła zajęcia przesłaniem skierowanym do rodziców za pośrednictwem uczniów: „Nie usuwajcie nam spod nóg wszystkich kamieni, bo w dorosłym życiu potkniemy się o ziarnko piasku”.
Organizatorami spotkania byli: Biblioteka Szkolna oraz Księgarni NOVA w Iwoniczu-Zdroju.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.