Nietoperz da się lubić

7 października 2020 r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pod tytułem „Nietoperz da się lubić”. Konkurs realizowany był w ramach XVII Podkarpackiej Nocy Nietoperzy w Czarnorzekach. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno przyrody oraz dostrzeganie jej niezwykłych walorów na przykładzie nietoperzy. Uczniowie z klas I – VIII wykonali ciekawe prace plastyczne o tematyce związanej z nietoperzami, ich siedliskami i miejscami schronienia. Julia Starowiejska z klasy 1a zdobyła I miejsce za pracę pt. „Nietoperz da się lubić nawet w maseczce”. Została również nagrodzona kryształowym medalem „Przyjaciel nietoperzy”. III miejsce zdobyła Liliana Zygmunt z klasy 3b i Weronika Długosz z klasy 2b. 25 września 2020 roku w Czarnorzekach odbyła się Konferencja Popularno – Naukowa, na którą zostali zaproszeni laureaci konkursu. Uczestnicy spotkania wysłuchali trzech ciekawych prelekcji: „Nietoperz w pobliżu człowieka”, „Ochrona nietoperzy w Polsce”, „Nietoperz, a kamieniarze z Czarnorzek”. Jednym z punktów imprezy było wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego i podpisanie tablicy pamiątkowej „Przyjaciel Nietoperzy 2020”. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria