• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w przedszkolu

29 kwietnia 2022 r.

J. Jakubczyk, 29 kwietnia 2022 roku

Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel – serce czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste.

(„Barwy ojczyste” Cz. Janczarski)

Flaga Polski to jeden z trzech symboli narodowych obok godła i hymnu. Flaga Polski doczekała się swojego święta, które przypada na dzień 2 maja. Z tej okazji w dniu dzisiejszym, dzieci z naszego przedszkola postanowiły uczcić nasze barwy ojczyste. Włączając się w obchody tego dnia, w przedszkolu odbyły się zajęcia mające na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne i śpiewały pieśni. Tego dnia Mali Patrioci wraz z biało – czerwonymi chorągiewkami odbyli przemarsz przez okolicę przedszkola – ten sposób uczcili majowe święto oraz wyrazili szacunek i radość z bycia Polakiem.
Ten dzień był okazją do przypomnienia przedszkolakom o tym, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.