• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĘCI JÓZEFY ALBRYCHT W PRZEDSZKOLU W LUBATOWEJ

13 marca 2024 r.

„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.

św. Jan Paweł II

Organizatorem dzisiejszej uroczystości był Burmistrz Gminy Iwonicz – Zdrój pan Witold Kocaj oraz Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu – Zdroju pani Dorota Świstak. Natomiast wnioskodawcami upamiętnienia był pan Stanisław Jasłowski przy współpracy z panem Andrzejem Ceglarzem.

O godz. 8.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez duszpasterzy parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika. Po przyjściu do przedszkola została odsłonięta tablica pamiątkowa przez pana Burmistrza Witolda Kocaja, pana Stanisława Jasłowskiego oraz panią Marię Bąk. Ksiądz wikariusz Paweł Pystka dokonał poświęcenia tablicy, której fundatorem był Burmistrz Gminy Iwonicz – Zdrój pan Witold Kocaj.

Następnie wszyscy zaproszeni goście, na czele z panem Burmistrzem, zastępcą Burmistrza, Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II – panem Jerzym Staroniem, Wicedyrektorami –  paniami Beatą Najbar i Ewą Staroń oraz zgromadzoną społecznością lokalną, udali się do sali widowiskowej. Przedszkolaki z grup „Smerfy”, „Motylki”, „Bystrzaki”, „Sówki” i „Zajączki” zaprezentowały  program artystyczny, którego koordynatorem była pani Joanna Murdzek. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, by uczcić pamięć pani Józefy Albrycht – zasłużonej akuszerki pomagającej przyjść na świat dzieciom z Lubatowej i okolic.

Po występie dzieci głos zabrali: pan Burmistrz Witold Kocaj, pan Andrzej Ceglarz, pan Stanisław Jasłowski, który bardzo ciekawie i obszernie przedstawił sylwetkę pani Józefy Albrycht z d. Jakieła – niezapomnianej, bezinteresownej i bardzo uczynnej społeczniczki.

Na uroczystości była również obecna pani Maria Bąk – siostrzenica pani Józefy wraz z córką panią Bożeną Bąk (lekarz chirurg), które podzieliły się z zebranymi niezwykle interesującymi wspomnieniami z życia krewnej.

Dziękujemy bardzo za pomysł, zaangażowanie i  organizację, jakże niezwykle ważnej, uroczystości dla społeczności lokalnej.

Renata Dymczak

Zdjęcia w galerii.