• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Ogólnopolska akcja charytatywna „Kredkobranie” zakończona!!!!

10 października 2021 r.

Szkolny Klub Wolontariatu również w tym roku uczestniczył w akcji „Kredkobranie”.

KREDKOBRANIE to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Zbierane podczas akcji przybory szkolne, materiały plastyczne, oraz nowe egzemplarze lektur szkolnych trafiają do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z „Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski. Nasza akcja to osobiste doświadczenie wspólnoty, spotkania i pamięci. Wolontariusze SP Lubatowa zebrali artykuły szkolne i wysłali do Fundacji Ignatianum w Krakowie, która jest organizatorem akcji. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali swoje dobre serce ❤️.

Szczególnie dziękujemy uczniom z klasy 2b, którzy bardzo chętnie wspierają każdą akcję, organizowaną na terenie naszej szkoły.

Opiekun SKW Edyta Przymusiak