Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Jolanta Sokół, 20 września 2022 r.

Moi Drodzy, rzecz jest taka,

Mamy dziś dzień

PRZEDSZKOLKA!

Najlepszego PRZEDSZKOLAKI!

I dziewczyny i chłopaki.

Zdrowia, szczęścia Wam życzymy,

„ Sto lat, sto lat”- zanucimy”.

Niech Wam zawsze słońce świeci

Cudowności – NASZE DZIECI!

 (Monika Czoik- Nowicka)

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Ma ono m.in. na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci . W dniu dzisiejszym, tj. 20 września 2022 r. świętowaliśmy i my. Po śniadaniu i porannych zabawach ruchowych dzieci z wszystkich grup przedszkolnych ubrane w stroje: żółte, niebieskie, czerwone, pomarańczowe i zielone spotkały się na sali widowiskowej, gdzie o godzinie 10.00 włączyły się  do Ogólnopolskiej akcji pt. „ DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA TO WAŻNE ŚWIĘTO- UCZCIJMY JE RAZEM TAŃCEM I PIOSENKĄ” . Wspólnie z przedszkolami w całej Polsce nasze przedszkolaki odśpiewały piosenkę „Dziecięce marzenia”. W dalszej części świętowania odbył się wykupiony specjalnie na tę okazję koncert muzyczno- edukacyjny online „ Jestem sobie Przedszkolaczek” z gościnnym udziałem Kici Koci, w czasie którego nie zabrakło wspaniałych piosenek dla przedszkolaków, interaktywnych tańców, które bardzo zaangażowały naszych najmłodszych i dzięki którym dzieciaki utrwaliły zasady bezpieczeństwa w ruchu ulicznym, kodeks przedszkolaka, zwyczaje przedszkolne, numer alarmowy oraz poznały instrument muzyczny, jakim jest keyboard. Przygotowany na ten dzień bogaty program i dodatkowe atrakcje w grupach,  pamiątkowe medale, dyplomy super przedszkolaków , a także wspólne zabawy muzyczno-ruchowe pomogły zintegrować całą społeczność przedszkolną.
Mamy nadzieję, że zarówno dzieci jak i wszyscy, którzy byli z nami będą miło wspominać to radosne i wyjątkowe święto.

Zdjęcia z wydarzenia.