Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

23 lutego 2024 r.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją 🩵 Depresja jest chorobą, która bardzo często dotyka młodzież i osoby w wieku dorastania. Szacuje się, że blisko jedna trzecia nastolatków cierpi na zaburzenia depresyjne, przy czym u większości z nich mają one charakter przejściowy. Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który przypada w dniu 23 lutego, nasza szkoła włączyła się w obchody tego dnia z akcją psychoedukacyjną dla pracowników oraz uczniów szkoły. Panie pedagog szkolny i specjalny przygotowały gazetkę informująca o objawach depresji, sposobach pomocy choremu na depresję oraz punktach pomocy dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo celem okazania wsparcia osobom chorym na depresję, w tym dniu uczniowie wszystkich klas mogli zapełniać „Tablicę dobrych myśli” motywacyjnymi i wspierającymi hasłami. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność dzieci i młodzieży na depresję. Dlatego tak ważna jest świadomość jak przeciwdziałać chorobie i jak wspierać osoby chore. Zachęcamy zatem WSZYSTKICH rodziców (również dzieci młodszych) do zapoznania się z artykułem przesłanym poprzez dziennik elektroniczny. #RozumieszPomagasz #Depresja