Orszak Trzech Króli

8 stycznia 2023 r.

Jak co roku, 06.01.2023r. odbył się w Lubatowej barwny korowód Trzech Króli. Rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w Kościele. Po zakończonej Eucharystii kilkaset osób przeszło w barwnym korowodzie, że śpiewem kolęd, do szopki przy Domu Ludowym, gdzie wszyscy oddali pokłon Nowonarodzonemu, a Trzej Królowie złożyli swoje dary. W sali, po modlitwie i wspólnym łamaniu się opłatkiem, dzieci naszej szkoły przedstawiły Jasełka. Następnie odbyło się wspólne kolędowanie z zespołem „Lubatowianie”. Organizatorzy przygotowali poczęstunek: ciepły żurek, a do ciast podano kawę i herbatę.
Głównym organizatorem Orszaku był zespół „Lubatowianie” przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich, dzieci i harcerzy Szkoły Podstawowej, Akcji Katolickiej, młodzieży KSM-u i KSM kids.

Galeria zdjęć z uroczystości (parafia p.w. św. Stanisława BM)