„Pączek dla Afryki 2023”

Agnieszka Sokół, 21 lutego 2023 r.

Tłusty Czwartek to zdecydowanie najsłodsza data w kalendarzu. Tego dnia pączki, faworki, oponki i inne słodkości maja „zero kalorii”. W tym roku Tłusty Czwartek przypadał na dzień 16 lutego i dokładnie wtedy Szkolne Koło Misyjne pod opieką koordynatora p. Agnieszki Sokół zorganizowało w naszej szkole ogólnopolską akcję charytatywno-społeczną „Wyślij pączka do Afryki”, przeprowadzając kiermasz słodyczy. W organizacji i promocji akcji na terenie szkoły pomogły nam materiały, które otrzymaliśmy od organizatorów – Fundacji Kapucyni i Misje – w postaci plakatów, koszulek, skarbonek, balonów.

Akcja cieszyła się wśród uczniów szkoły ogromnym zainteresowaniem. Korzyść była „i dla ciała i dla ducha”. Wielu z nas zakupiło pyszne słodkości, które samodzielnie lub z pomocą rodziców przygotowali sami uczniowie – członkowie Szkolnego Koła Misyjnego oraz Wolontariat Szkolny. Jednocześnie wsparliśmy szczytną inicjatywę misyjną. Dzięki naszym działaniom dołożyliśmy cegiełkę do edukacji dzieci w Afryce, okazaliśmy – jako społeczność szkolna – empatię i dużą dozę życzliwości.

Całkowity dochód ze sprzedaży w kwocie 568,00 zł został przekazany na konto organizatora – Fundacji Kapucyni i Misje. Środki, które pozyska fundacja zostaną przeznaczone na projekty pomocowe, edukacyjne i charytatywne dla tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują, w szczególności na dożywianie dzieci, opłacenia szkoły, budowę studni, kaplic i leczenie niepełnosprawnych w krajach objętych opieką misyjną.

Dziękuję Uczniom i Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu kiermaszu.

Akcja „Wyślij pączka do Afryki” trwa do Wielkanocy, nadal można wspierać inicjatywę, kupując wirtualne pączki pod linkiem: www.paczek.kapucyni.pl