Pieczemy świąteczne pierniczki

B. Albrycht, 16 grudnia 2019 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw.
16 grudnia dla przedszkolaków był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły pierniczki. Najpierw się odpowiednio przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Następnego dnia dekorowały pierniczki. Głównym celem była preorientacja zawodowa, czyli zapoznanie dzieci z pracą cukiernika i kształtowanie pożądanej postawy i szacunku względem pracy w każdym zawodzie. Budowanie więzi między dziećmi w czasie wspólnego pieczenia pierników. Rozbudzanie wyobraźni i inwencji twórczej w czasie dekorowania pierników.