PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

10 października 2019 r.

10 października 2019 r. o godz. 0.15 klasa 8a i 8b wyruszyły na pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Grono pedagogiczne reprezentowali pan dyrektor Jerzy Staroń, ks. Wojciech Bolanowski, pani Justyna Litwin, pani Renata Turek i wychowawcy klas 8 pani Jolanta Zięba i pani Grażyna Matusik. Po przyjeździe udaliśmy się przed Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej by prosić o pomoc, opiekę i błogosławieństwo dla siebie i swoich rodzin. Następnie przeszliśmy wzdłuż Wałów Klasztoru Jasnogórskiego odprawiając Drogę Krzyżową, którą prowadził dla nas ks. W. Bolanowskiego. O godz. 10.45 rozpoczęła się modlitwa różańcowa a o 11.00 Msza Święta odprawiana pod przewodnictwem Duszpasterza naszej Rodziny ks. Biskupa Henryka Tomasika z udziałem pocztów sztandarowych szkół. Bezpośrednio po Mszy Świętej został odczytany akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski i list do Ojca Świętego Franciszka.
Napełnieni Duchem Świętym wróciliśmy do domu.