• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Pierwszy Dzień Wiosny Pełen Radości i Świadomości

21 marca 2024 r.

Pierwszy Dzień Wiosny Pełen Radości i Świadomości. Wiosna to czas odrodzenia, nowych początków i świętowania życia w każdej jego formie. W klasie 1b pierwszy dzień wiosny był wyjątkowy nie tylko ze względu na zmieniającą się aurę, ale przede wszystkim dzięki kreatywnym i edukacyjnym działaniom, które połączyły zabawę z ważnym przesłaniem. Dzień rozpoczął się od pokonana wiosennego toru zgodnie z instrukcją. Następnie uczniowie zaangażowali się w tworzenie kolorowych skarpetek, które później posłużyły do stworzenia plakatu. Każda skarpetka (ta namalowana, ale także ubrana przez uczniów) była inna, co miało symbolizować piękno, różnorodności i unikalność każdego człowieka. Dodatkowo, dzieci pokolorowały zakładki, na których znalazły się informacje o osobach z zespołem downa, aby utrwalić cenną lekcję na temat tolerancji i empatii. Uświadomienie sobie, że każdy z nas jest wyjątkowy i ma coś wartościowego do zaoferowania światu, jest jedną z najważniejszych lekcji, jaką możemy przekazać młodym umysłom. Pierwszy dzień wiosny w naszej klasie pokazał, że edukacja może być radosna i pełna kolorów, a jednocześnie niezwykle wartościowa i pełna wzajemnego szacunku. #OgólnopolskiProjektEdukacyjnyDziałającPoznajemyŚwiat R. Drozd, B.Albrycht