Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu

21 marca 2024 r.

„Marzanno, Marzanno, ty zimowa Panno
Dziś Cię utopimy, bo nie chcemy zimy”.

Dzisiaj, 21 marca czyli w dniu zrównania długości dnia z długością nocy, uczciliśmy początek astronomicznej wiosny. Dla każdego przedszkolaka jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Słońce świeciło pierwszymi wiosennymi promieniami prosto w okna  naszego przedszkola.  Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Dzieci poznały tradycje związane z jej nadejściem tj. przywitanie wiosny zielonym gaikiem, pożegnanie zimy Marzanną. Były korowody przy muzyce z kolorowymi chustami i kwiatami, była prezentacja multimedialna „Zwiastuny wiosny”. Było wreszcie wyjście na spacer w okolice przedszkola  w poszukiwaniu oznak wiosny. Dodatkowo dzieci próbowały odstraszyć zimę, śpiewając głośno piosenki o wiośnie. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola.   Po obiedzie dzieci  odgadywały wiosenne zagadki a potem zatańczyły „Taniec motyli” do utworu A. Vivaldiego „Cztery pory roku – wiosna”.                    Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, która obdarowała nas pięknym słoneczkiem.

Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.   Wszyscy mamy dość zimnych poranków i wielu chorób, które psują humory dzieci i spędzają sen z powiek rodziców.  Chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków!!!

Joanna Murdzek

Zdjęcia w galerii