Pieszy rajd patriotyczny „Dla Niepodległej”

21 listopada 2021 r.

W związku z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości kilkudziesięciu uczniów z  naszej szkoły wzięło udział w pieszym rajdzie patriotycznym „Dla Niepodległej”.

Celem rajdu było uczczenie pamięci tych, którzy walczyli o naszą wolność, wzrost wiedzy historycznej i zainteresowanie historią ,kształtowanie postawy szacunku do wartości, symboli i tradycji narodowych, poznawanie miejsc związanych z historią najbliższej okolicy oraz rozbudzenie wśród dzieci postaw patriotycznych.

Rajd Niepodległości odbył się 15 listopada 2021 r. Uczniowie podczas „żywej lekcji historii” utrwalali wiadomości na temat odzyskania niepodległości, wspominali zawiłe losy Polaków i podkreślali niegasnący patriotyzm. Pod Pomnikiem Poległych podczas II wojny światowej złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Ciekawym punktem marszu było ognisko przy amfiteatrze w Iwoniczu Zdroju. Uczniowie mieli czas na wspólne gry, zabawy i rozmowy.

Tegoroczny rajd rowerowy na długo pozostanie w pamięci uczestników. Nie co dzień mają okazję w ten sposób bogacić swoją wiedzę, poszerzać horyzonty, integrować się  i jednocześnie łączyć to wszystko z aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.

Zdjęcia z wydarzenia.