Piknik Rodzinny „Rodzina na Tak”

, , 27 maja 2024 r.

 

„Rodziny są jak gałęzie na drzewie. Wszyscy rośniemy w różnych kierunkach, ale nasze korzenie pozostaną takie same.” Autor nieznany

25 maja 2024 roku był szczególnym dniem w naszej społeczności lokalnej ze względu na zorganizowany przez Przedszkole w Lubatowej Piknik Rodzinny pod hasłem „Rodzina na Tak” na Stadionie LKS pod Patronatem Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój Pana Grzegorza Nieradki. Była to okazja do wzmacniania więzi podczas spędzania wspólnych chwil z najbliższymi, integrowania się rodziców ze społecznością przedszkolną oraz świętowania z mamą i tatą zbliżającego Dnia Dziecka. Wydarzenie rozpoczęto od powitania przybyłych gości (rodziców, władz gminy oraz radnych, radnych powiatowych, sołtysa, przedstawicieli Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju oraz Rejonowego Oddziału PCK w Krośnie) przez Dyrektora Szkoły Podstawowej Pana Jerzego Staronia oraz Wicedyrektora Przedszkola Panią Beatę Najbar. Następnie przedstawiono program przebiegu imprezy. Centralnym wydarzeniem Pikniku Rodzinnego były występy artystyczne przedszkolaków, które były wyrazem podziękowania i miłości dla swoich rodziców. Również uczniowie ze Szkoły Podstawowej zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przed zgromadzoną społecznością. Głos zabrał również Wiceburmistrz Pan Stanisław Zając dziękując za przygotowany program artystyczny, wysiłek i talent najmłodszych artystów obdarzając ich słodkościami. Piknik opatrzony był ważnymi punktami edukacyjno-informacyjnymi w związku z promowaniem profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci, a także ich rodzin. Całe rodziny korzystały z fantastycznych atrakcji, tj.: pokazy strażackie, prezentacja radiowozu policyjnego, przejażdżka na koniu i kucyku, rozgrywki sportowe piłkarzy z klubu „Niedźwiadki”, dmuchańce, mini żużel Celfast Wilki Krosno, zabawy z animatorkami, konkursy sportowe dla tatusiów, strzelanie z karabinków laserowych pod okiem trenera IKN „Górnik” Iwonicz-Zdrój Pana Mariusza Jakieły oraz Kamili Cichoń, która zajęła szóste miejsce w biathlonie podczas mistrzostw świata. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, tatuaże, stylizacja fryzur, spotkanie pluszowych postaci z bajek, stoiska z kosmetykami znanych marek, kiermasz rękodzieła, bogato zaopatrzony bufet oraz miła dla ucha muzyka towarzyszącą w tle. Zwieńczeniem Pikniku Rodzinnego były podziękowania Wicedyrektora Pani Beaty Najbar dla wszystkich zaangażowanych w ten wyjątkowy dzień, w szczególności dla sponsorów wydarzenia oraz koncert młodego zespołu rockowego „RADION”. Zorganizowany Piknik był wyjątkowy nie tylko dla dzieci, lecz również dla rodziców. Był to czas pełen wzruszeń, porywu serca i wdzięczności za wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy za ten dzień wszystkim zaangażowanym rodzicom, prezesowi LKS Lubatowa Panu Tomaszowi Turkowi za udostępnienie stadionu i zaplecza, trenerom dbającym o bezpieczeństwo przy korzystaniu ze strzelnicy, klubowi sportowemu „Niedźwiadki”, ochotnikom Straży Pożarnej w Lubatowej, dzielnicowemu z Posterunku Policji w Iwoniczu- Zdroju, młodym żużlowcom, dzieciom i młodzieży z wolontariatu naszej szkoły, sołectwu, osobom odpowiedzialnym za oprawę muzyczną, księdzu Pawłowi z parafii Ducha Świętego w Krośnie za udostępnienie maszyn do popcornu i waty cukrowej, lokalnym twórcom, a także innym usługodawcom spoza miejscowości za uświetnienie wydarzenia, wsparcie i pomoc.

Izabela Kasprzycka – Biedroń

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia