Planetarium Orbitek w naszym przedszkolu – Życie Drzew

Renata Dymczak, 25 października 2023 r.

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola brały udział w planetarium Orbitek – Życie Drzew – w przyrodniczej opowieści. Planetarium mobilne trwało około 40 minut, a dzieci uczestniczące w planetarium były podzielone na trzy grupy wiekowe. Była to przepiękna opowieść przyrodnicza w systemie wyświetlania obrazu dookoła głowy dzieci. W animowanym filmie Życie Drzew biedronka o nazwie „Dolores” i dziwaczny świetlik zwany „Mike” zabrali przedszkolaków w pełną przygód podróż do cudownego świata drzew. Z perspektywy owadów, pełen pasji seans przedstawia pełnię  mikrokosmosu. Na ich wycieczce te dwa zabawne owady omawiają przyrodę dookoła nich, a przy okazji bawią się i w zabawny sposób zdradzają nam różne sekrety przyrody. Po obejrzeniu planetarium każdy uczestnik wie już na pewno:

  • Jak rosną drzewa?
  • Jak woda dostaje się z korzeni na szczyt korony?
  • Jak drzewa produkują tlen i oczyszczają nasze powietrze?

Przedszkolaki dzięki udziałowi w planetarium miały również możliwość poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą. Oglądając Życie Drzew dzieci stały się częścią narracji, zanurzały się w nigdy wcześniej niewidzianym świecie drzew i dowiedziały się o ich największym znaczeniu dla naszego życia. Zaprzyjaźnione postacie z owadów, Dolores i Mike, z ich wyraźnie ludzkimi cechami są wzorami nie tylko dla dzieci.

Zapraszamy do galerii zdjęć.