Podkarpacka Noc Nietoperzy 2019

D.Nycz, 4 października 2019 r.

4 października 2019 roku w Czarnorzekach odbyła się XII Podkarpacka Noc Nietoperzy. Impreza ta organizowana jest corocznie w ramach Międzynarodowej Nocy Nietoperzy i ma na celu między innymi kształtowanie pozytywnego stosunku ludzi do tych zwierząt. W ramach tej akcji zorganizowano konkurs plastyczny „Nietoperz da się lubić”, którego celem było uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody oraz dostrzeganie jej niezwykłych walorów. Uczniowie naszej szkoły wykonali ciekawe prace plastyczne o tematyce związanej z nietoperzami, ich siedliskami i miejscami schronienia. Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy 3a Julia Kamińska i Urszula Pernal oraz Karol Jakubczyk z klasy 2a. Uczniowie wzięli również udział w Konferencji Popularno – Naukowej, którą prowadził prof. Bronisław Wołoszyn oraz dr Katarzyna Miłek przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Jednym z punktów spotkania było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego i podpisanie tablicy pamiątkowej „Przyjaciel Nietoperzy 2019”. Każda nagrodzona szkoła otrzymała budkę dla nietoperzy, którą zawieszono w okolicach szkoły, aby prowadzić i dokumentować obserwacje tych tajemniczych ssaków. Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia z wydarzenia.