Podsumowanie akcji charytatywnej „Mały gest, wielki cel” w Przedszkolu

Karolina Sroka, 18 listopada 2021 r.

W naszej placówce już od najmłodszych lat uwrażliwiamy dzieci na potrzeby innych ludzi oraz kształtujemy w nich chęć niesienia pomocy potrzebującym. Dlatego też, nasze przedszkolaki po raz pierwszy przystąpiły do akcji charytatywnej pt.: „Mały gest, wielki cel”, która polegała na pisaniu kartek urodzinowych do ciężko chorych dzieci, lub takich, które wygrały walkę z chorobą, ale zmagają się z jej skutkami. Poprzez udział w tej akcji chcieliśmy pokazać danej osobie, że nie została w tym sama i może liczyć na wsparcie wielu osób. W tym roku wywołujemy uśmiech na twarzy Roksanki, która 23 listopada obchodzi swoje 5 urodziny. Dziewczynka ma wadę genetyczną – mikrodelecja 1p36, co za tym idzie – obniżone napięcie mięśniowe, skolioza prawostronna, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, dysmorfię, niedowidzenie i zez rozbieżny. W akcję bardzo zaangażowali się nauczyciele, rodzice oraz dzieci. W wyniku kilkutygodniowej zbiórki udało się zgromadzić wiele kartek urodzinowych, drobnych upominków, słodyczy oraz artykułów szkolnych, które zostały zdezynfekowane, a następnie zapakowane i wysłane na podany adres. Wierzymy, że udział w tego typu akcjach pomaga budować empatyczną, zdolną do poświęceń postawę od najmłodszych lat.

Za okazane serce, dobroć i pomoc serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy zechcieli włączyć się do akcji.

Galeria zdjęć.