Podsumowanie akcji „Wspomóż psiaka lub kociaka” w oddziałach przedszkolnych

Agata Kucza, Izabela Kasprzycka-Biedroń, 4 stycznia 2024 r.

Jak co roku w grudniu, nasze przedszkole wzięło udział w akcji pomocy dla schroniska OTOZ Animals Krosno. W terminie 04 – 15.12.2023 roku, zorganizowano akcję „Wspomóż psiaka i kociaka” polegającą na zbiórce karmy dla potrzebujących zwierząt. Możemy pochwalić się, iż co roku zawozimy do schroniska więcej zebranych produktów. W tym roku  zliczono 122 kg karmy mokrej i suchej, podarowano jeszcze akcesoria i kocyki jakże potrzebne w takim miejscu jakim jest schronisko. Z dnia na dzień nasze pudła, które stały przy każdej sali przedszkolnej wypełniały się produktami, ciesząc zarówno dzieci jak i pracowników naszego przedszkola. W czasie trwania akcji  wśród dzieci zostały przeprowadzone pogadanki na temat właściwej opieki nad naszymi pupilami oraz zaszczepiono w dzieciach otwartość i chęć niesienia pomocy zwierzakom, które nie są w stanie same o siebie zadbać. Do krośnieńskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przybywa każdego roku mnóstwo zwierząt zagubionych i porzuconych przez właścicieli. Z obserwacji wynika, że najwięcej zwierząt trafia do nich właśnie w okolicach Świat Bożego Narodzenia co jest dodatkowo smutne, iż niektórzy ludzie tak nieodpowiedzialnie podchodzą do tematu posiadania zwierząt. Składamy ogromne podziękowania naszym przedszkolakom, ich rodzicom oraz pracownikom przedszkola, którzy wykazali się szlachetną postawą, dając przykład swoim pociechom i podopiecznym. Karmę oraz akcesoria dla psów i kotów przekazano do OTOZ Animals Krosno.

Link do strony z podziękowaniami: https://www.facebook.com/search/posts/?q=otoz%20animals%20krosno

Galeria zdjęć