• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Podziękowanie za Narodowe Czytanie „ Przedwiośnia”

A.Jastrzębska, 12 grudnia 2018 r.

10 grudnia 2018 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda skierował do społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz tekstów z Antologii Niepodległości.

Tegoroczna edycja przypomniała dzieła polskiej literatury traktujące o niepodległości naszego kraju.  Publiczna lektura odbyła się w ponad trzech tysiącach miejsc w kraju i za granicą. Jest to dowód na to, iż Polacy  na całym świecie  obchodzili w sposób niezwykle  uroczysty jubileusz odzyskania  niepodległości.  Ważne jest, iż w tym wyjątkowym czasie Polacy poczuli się wspólnotą, niezależnie w którym miejscu na świecie się znajdują.

Tegoroczne Narodowe Czytanie przypomina dzieła polskiej literatury traktujące o  niepodległości naszego kraju. W tym miejscu należy wspomnieć, że twórczość  Stefana Żeromskiego jest niewątpliwie świadectwem ,na którym zapisana została niepodległościowa idea.

List z podziękowaniem i specjalne wydanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które otrzymaliśmy znajduje się w bibliotece. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim ,którzy zaangażowali się w Narodowe Czytanie 2018 zorganizowane w naszej szkole, gdyż jest to niewątpliwie wyraz naszego patriotyzmu.