• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Pokaz pierwszej pomocy

29 lutego 2024 r.

Pokaz pierwszej pomocy

 

Dnia 28 lutego klasy czwarte uczestniczyły w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowanym przez harcerzy naszej szkoły. Przybliżyli oni uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrowali prawidłowe ułożenie w pozycji bocznej ustalonej oraz przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni mogli praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na sobie oraz będącym na wyposażeniu szkoły fantomie. Mamy wielką nadzieję, że takie spotkania będą kontynuowane z takim samym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Jesteśmy przekonani, że wiedza i umiejętności zdobyte przez uczniów są bezcenne i mogą okazać się potrzebne w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Serdecznie dziękuję naszym harcerzom Paulinie, Zuzannie, Julii i Wiktorii za pracę,  ogromne zaangażowanie, wspaniałą atmosferę i słodkości przekazane czwartoklasistom.