Pokazy doświadczalne z fizyki oraz warsztaty ceramiczne.

28 maja 2024 r.

Pokazy doświadczalne z fizyki oraz warsztaty ceramiczne.

 

W dniu 22 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Pokazach doświadczalnych z fizyki”, organizowanych na Politechnice Rzeszowskiej już po raz dwudziesty czwarty. Program pokazów obejmował następujące zagadnienia fizyki: ciepło, temperatura, optyka, elektromagnetyzm, drgania i fale. Przedstawiane doświadczenia budziły zaciekawienie wśród uczniów i bardzo się wszystkim podobały. Młodzież miała okazję pogłębić świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z muzyką, techniką i życiem codziennym.

Drugim ważnym punktem wycieczki był udział uczniów w warsztatach ceramicznych „Nie święci garnki lepią … Pradziejowe garncarstwo” organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Uczestnicy mogli poznać najciekawsze fakty z dziedziny garncarstwa pradziejowego, a także zrelaksować się i sprawdzić swój twórczy potencjał. Za pomocą ręcznej techniki lepienia z gliny powstały przepiękne figurki, aniołki, serca, miseczki, kubki, a nawet kopie średniowiecznych kafli rycerskich. Teraz wszystkie prace czekają na wypał.