Pokazy doświadczalne z fizyki

23 maja 2019 r.

Fizyka to nauka, w której doświadczenia odgrywają decydującą rolę. W dniu 23 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Pokazach doświadczalnych z fizyki”, organizowanych po raz dwudziesty pierwszy na Politechnice Rzeszowskiej.

Wyjazd zorganizowany był przez p. Renatę Turek – nauczyciela fizyki, a opiekę sprawowali: p. Renata Turek, ks. Wojciech Bolanowski oraz p. Mariusz Jakieła. Celem wyjazdu było poszerzenie wiadomości i umiejętności uczniów z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych oraz rozbudzanie aktywności poznawczej, wyobraźni i kształtowanie postaw kreatywnych młodzieży. Program pokazów obejmował następujące zagadnienia: mechanika, drgania i fale, zjawiska atmosferyczne i fizyka zabawek.
Pracownicy naukowi Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej Politechniki Rzeszowskiej przygotowali bardzo ciekawe eksperymenty i prezentowali je w sposób profesjonalny. Dzięki nim uczniowie pogłębili świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z muzyką, techniką, życiem codziennym, a nawet konstrukcją i działaniem zabawek. Młodzież klas ósmej oraz trzecich oddziałów gimnazjalnych z dużym zainteresowaniem przyglądała się pokazom, a w niektórych doświadczeniach nawet sami mogli uczestniczyć.