„Pola nadziei” – wspieramy Krośnieńskie Hospicjum

11 kwietnia 2023 r.

„Pola Nadziei” to ogólnoświatowa akcja, która została zapoczątkowana w 1957 roku w Anglii. Jej celem jest wsparcie osób umierających na choroby nowotworowe. W dniu 6 października – Światowym Dniu Opieki Hospicyjnej – tysiące ludzi na całym świecie sadzi przed urzędami, szpitalami, szkołami, na skwerach i parkach żonkile – symbole życia i nadziei. Na wiosnę odbywa się szeroko zakrojona akcja, polegająca na zbieraniu funduszy dla lokalnych hospicjów. Każdy ofiarodawca otrzymuje w zamian za okazane serce kwiat żonkila lub jego symbol. Od kilkunastu lat akcja ta jest prowadzona w Polsce. Jej prekursorem w naszym kraju jest krakowskie hospicjum im. Św. Łazarza.

Wolontariusze SP Lubatowa wraz z przedszkolakami co roku przyłączają się również do tej wielkiej akcji i kwestują na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum.

W niedzielę, 2 kwietnia, kwesta odbywała się po każdej Mszy Świętej, pod kościołem w Lubatowej. Kwestowali wolontariusze oraz przedszkolaki. W przedszkolu zbiórka pieniędzy na rzecz hospicjum odbywała się dodatkowo cały tydzień. Zebraliśmy kwotę 4447 zł, która zostanie przekazana na konto krośnieńskiego hospicjum.

Składamy ogromne podziękowania za pomoc w przygotowaniu żonkili Pani Dorocie Nycz oraz klasie 3a, wolontariuszom SP Lubatowa oraz całej społeczności przedszkolnej. Dziękujemy mieszkańcom Lubatowej za hojność i dobre serce. To dzięki Państwu możemy wesprzeć potrzebujących i chorych przebywających w hospicjum.

Joanna Murdzek – koordynator akcji w przedszkolu

Edyta Przymusiak – opiekun SKW