• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Polskie Sieci Elektroenergetyczne wsparciem dla naszych oddziałów przedszkolnych przy SP w ramach programu grantowego „ Wzmocnij Swoje Otoczenie”.

24 października 2023 r.

Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej wzięły udział w piątej edycji Programu Grantowego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”, którego organizatorem były Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Celem Programu było wsparcie rozwoju wspólnej przestrzeni publicznej z myślą o mieszkańcach gmin i powiatów. Placówka została laureatem i otrzymała grant w wysokości 20 tys. złotych na zakup dwóch monitorów interaktywnych. W dniu 17 października 2023 roku zamontowano monitory w salach dzieci sześcioletnich. Ta nowoczesna pomoc dydaktyczna z pewnością przyczyni się do podwyższenia jakości pracy przedszkola. Dzieci podczas zajęć dydaktycznych korzystają z różnych programów multimedialnych, mają możliwość oglądania filmów edukacyjnych, odwzorowania kształtów geometrycznych i litero podobnych, zwiększając tym samym ich zaangażowanie w proces edukacji. W czasie zajęć popołudniowych mogą korzystać z monitora również do zabaw, gier edukacyjnych, które doskonalą: pamięć, uwagę, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, percepcję wzrokową, słuchową, ruchową. Podążając za kierunkami polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji i Nauki dzięki wsparciu PSE udaje się jeszcze w większym zakresie wspierać rozwój umiejętności cyfrowych dzieci i nauczycieli. Przedszkolaki bardzo chętnie korzystają z proponowanych aktywności, które organizują im nauczyciele, przy wykorzystaniu monitorów.

Galeria zdjęć