• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Powiatowo-gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2022 r.

To już 104 lata minęło od wydarzeń, które przyniosły Polsce po 123 latach zniewolenia upragnioną i długo oczekiwaną przez pokolenia wolność. Została ona okupiona krwią wielu anonimowych, a nieraz i zapomnianych patriotów. Poświęcili oni swoją młodość, a często i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej, suwerennej Ojczyźnie. Z tej okazji, Święta Niepodległości, w wielu miejscach Polski organizowane są uroczystości upamiętniające wspominane minione wydarzenia

Również w naszej gminie mogliśmy uczestniczyć w tym radosnym święcie, upamiętniającym dzień zerwania kajdan niewoli. W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe szkół i organizacji działających na terenie powiatu i gminy, zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz powiatu reprezentowanego przez starostę Jana Pelczara oraz gminy na czele z burmistrzem Witoldem Kocajem.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła chwila dziękczynno-błagalnej modlitwy za Ojczyznę, której przewodniczył proboszcz miejscowej parafii. Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił gospodarz gminy burmistrz Witold Kocaj. Po słowach refleksji, wdzięczności i pamięci o tych, dzięki którym możemy przeżywać tak doniosłą uroczystość nastąpiło złożenie kwiatów po Krzyżem Milenijnym i przejście do świątyni na uroczystą eucharystię sprawowaną w intencji Ojczyzny.

Galeria zdjęć z uroczystości.