• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Powiatowy Konkurs Literacki „Moja Niepodległa”

A.Jastrzębska, 12 listopada 2018 r.

„Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”

Juliusz Słowacki

W listopadzie, w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu, odbył się Powiatowy Konkurs Literacki „Moja Niepodległa”. Jego głównym celem było promowanie młodych  ludzi, którzy nie tylko czytają ,czy recytują poezję, ale również ją tworzą, a swoim literackim talentem chcą pokazać, że są prawdziwymi Polakami. Zadaniem uczniów było  napisanie wiersza o tematyce patriotycznej. Utwory miały pokazać jak młodzi postrzegają ojczyznę, za co ją kochają i jakie jest ich życie w niepodległym kraju .Nadesłano 117 prac z całego powiatu. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Piękne utwory napisali wszyscy nasi uczniowie. Uwagę jury zwróciły wiersze Łucji Michalak kl.IV b oraz Kamili Dudzik kl.VIII b.Zdobyliśmy aż dwa wyróżnienia(na łącznie ośmiu nagrodzonych laureatów),co należy uznać za ogromny sukces. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci Łucja i Kamila nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!