Powiatowy konkurs plastyczny „Wszechświat z bliska”

9 listopada 2023 r.

W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym „Wszechświat z bliska” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Stanisławy Grelii we Wrocance we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krośnie. Konkurs i towarzysząca mu Konferencja Naukowo-Metodyczna „Nic piękniejszego niż niebo…” były okazją do upowszechniania wiedzy na temat wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika oraz reprezentowanych przez niego wartości naukowych. Tematykę Wszechświata zgłębiło 7 uczniów z klasy 1a, 1b i 4a, wykonując bardzo piękne i ciekawe prace plastyczne. Michał Pernal z klasy 1a został szczęśliwym laureatem tego konkursu i zdobył II miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7 listopada 2023 roku na wyżej wspomnianej konferencji. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w rozwijaniu zainteresowań astronomią i innymi dziedzinami nauki.