• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Powitanie wiosny – zielony dzień w Przedszkolu

22 marca 2021 r.

B. Albrycht, 22 marca 2021 roku

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,
chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Chociaż zima nie chce ustąpić, to i tak musi odejść, bo takim prawem rządzi przyroda i kolejna pora roku musi nadejść. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Witając wiosnę, 22 marca zorganizowałyśmy w przedszkolu „Zielony Dzień”. Każde dziecko w tym dniu miało zielony strój. Dzieci wierszami, piosenkami, konkursami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Były wiosenne quizy, zagadki i mnóstwo zabawy. Spacer z wykonaną kukłą Marzanny – symbol pożegnania zimy i gaikami. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.

Zapraszamy do galerii zdjęć.