Poznajemy zawody

Agata Kucza, 26 lutego 2020 r.

W ostatnim tygodniu lutego dzieci z grupy I sześciolatków miały zajęcia w ramach doradztwa zawodowego. Przez cały tydzień poznawały różne zwody wykonywane przez dorosłych. Naszą grupę odwiedziła mama jednego z chłopców ,żeby opowiedzieć o swojej pracy. Pani Katarzyna Kandefer przybyła do nas samochodem pełnym swoich pomocy, żeby zobrazować dzieciom jak wygląda i na czym polega praca fizjoterapeuty. Dzieci chętnie brały udział w różnych aktywnościach przygotowanych przez Panią Kasię. Odpowiadały na pytania i z ciekawością dopytywały do czego służą różne przyrządy. Dowiedziały się wielu ważnych rzeczy dotyczących ich zdrowia np. jak powinny siedzieć przy stoliczkach żeby ich kręgosłup na długo pozostał zdrowy. Dzieci dowiedziały się na czym polega zawód fizjoterapeuty, jak bardzo jest on potrzebny i odpowiedzialny.