„Poznajmy się – pobawmy się”

6 czerwca 2024 r.

„Poznajmy się – pobawmy się”

Kiedy czerwiec jak woda płynie, na dworze lata nadchodzi dzień,
dla wszystkich chłopców i dla dziewczynek
przedszkole właśnie kończy się.

Nie przedszkole, ale szkoła po wakacjach do nas zawoła.

Już nie misie ani lale, lecz prawdziwe szkolne sale.

 

W poniedziałek,3czerwca 2024r. odbyło się spotkanie przyszłych Pierwszoklasistów z grupy przedszkolnej „Sówki” i „Bystrzaki” z uczniami klasy trzeciej „a” oraz „b”. Dzieci zostały bardzo miło przyjęte przez swoich starszych kolegów. Zajęcia odbyły się pod hasłem „Tu zaczyna się wielka przygoda”. Przyszli uczniowie mieli okazję poznać szkołę, usiąść w szkolnej ławce, nawiązać pierwsze koleżeńskie relacje i miło spędzić czas. Trzecioklasiści przygotowali dla wyjątkowych gości wiele ciekawych zabaw integracyjnych, muzyczno-ruchowych
i plastycznych. Dzieci pięknie wykonały wszystkie zaplanowane zadania i z dumą prezentowały swoje umiejętności. W radosnym nastroju deklarowały chęć nauki w klasie pierwszej. Na zakończenie małe Sówki dostały bilet do pierwszej klasy. Ważnym punktem spotkania było również zwiedzanie szkoły: klas lekcyjnych, sali gimnastycznej, świetlicy, stołówki szkolnej, biblioteki.

Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Przyszłym Pierwszakom życzymy powodzenia.