Przedświąteczne przygotowania w Przedszkolu

21 grudnia 2020 r.

A. Kucza, 21 grudnia 2020r.

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy – pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym przedszkolu już na początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Poprzez realizację tematyki związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Głównym motywem zajęć był Mikołaj, choinka, prezenty. Dzieci z zapałem i dużym zaangażowaniem wykonywały różne ozdoby, które zawiesiły na świątecznym drzewku. Tradycyjnie odbyło się również grupowe pieczenie i ozdabianie pierniczków. To zadanie dzieci lubią najbardziej, od kilku dni na przedszkolnych korytarzach unosił się piękny zapach pierniczków przypominający o nadchodzących Świętach. Dzieci chętnie uczyły się kolęd, pastorałek, piosenek o tematyce zimowo-świątecznej oraz przygotowywały się do świątecznego występu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.