PRZEDSZKOLAKI KOCHAJĄ ZIEMIĘ!

J. Sokół, 24 kwietnia 2020 r.

Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat kształtujemy w dzieciach postawy proekologiczne , poszerzamy wiadomości n/t przyrody, rozbudzamy ciekawość poznawczą o otaczającym świecie, kształtujemy świadomość ekologiczną związaną z koniecznością ochrony czystości powietrza, uczymy co wolno, a czego nie należy robić. W Grupie POSZUKIWACZY ( 5 latki) choć nie mogliśmy tradycyjnie jak w zeszłym roku świętować Dnia Ziemi i wspólnie uczestniczyć w akcji sprzątania świata to przedszkolaki i ich rodzice aktywnie włączyli się w działania na rzecz naszej Ziemi w najbliższej okolicy, w pobliżu swoich domów . Wykorzystywali przesyłane propozycje zabaw , w tym badawczych n/t ochrony środowiska, dzielili się swoimi pomysłami, angażowali swoje pociechy w pomoc przy segregacji i wynoszeniu śmieci, prace porządkowe , sadzenie i podlewanie drzewek, pielęgnowanie roślin, sadzenie na grządkach, obserwację ptaków, w tym bociana, małych żyjątek i owadów ( pszczoły, trzmiela, chrabąszcza). Nie zabrakło w tym tygodniu pomysłowych prac plastycznych , prac z materiałów wtórnych ( pojemników na kredki, drobne zabawki, gigantycznego robota, wspaniałego smoka, zabawek z rolek) czy wykorzystania nakrętek do nauki sylab, rytmów, liczenia, klasyfikowania. Dzieci z pomocą rodziców wykonały przepiękne plakaty, transparenty, czy napisy „ Ziemia to mój dom, Dzień Ziemi 2020, Przyjaciel Ziemi, Kochamy Naszą Ziemię”, a niektórzy z tymi transparentami pod czujnym okiem opiekuna wyruszyli 22 kwietnia w Dniu Ziemi sprzątać swoje okolice .Rodzice dzielili się pomysłami jak w sposób praktyczny wykorzystują plastikowe butelki na mini szklarnie czy na sypkie produkty. Widać, że POSZUKIWACZE są naprawdę bystrymi obserwatorami przyrody i wiedzą, że Ziemia to wspaniała planeta, pełna pięknych roślin, zwierząt i mamy wiele szczęścia , że ją zamieszkujemy ,ale wiedzą też ,że wszyscy i mali i duzi muszą się o nią troszczyć, a jak robią to nasze przedszkolaki widać na załączonych zdjęciach.