• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Przedszkolaki pamiętają o zmarłych

Przedszkolaki pamiętają o zmarłych

Karolina Sroka, 31 października 2019 r.

Okres przed Świętem Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w miejscu, którym spoczywają. W ostatni dzień października, w dniu poprzedzającym niezwykle ważny Dzień Wszystkich Świętych dzieci z grup „Tropiciele” i „Odkrywcy” wybrały się pod Pomnik, znajdujący się przy Kościele Parafialnym w Lubatowej – Mauzoleum rozstrzelanych przez SS w 1944 roku. Przedszkolaki mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić znicze, a także pomodlić się za poległych, wspominając przy tym swoich bliskich. Wizyta ta pozwoliła dzieciom poznać tradycje i zwyczaje związane ze Świętem Zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też, w jaki sposób należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.