Przedszkolaki świętują Dzień Dziecka

1 czerwca 2022 r.

I. Kasprzycka-Biedroń, 1 czerwca 2022 roku

„W dniu donośnym i wspaniałym,
niechaj dowie się świat cały,
że najmłodsi dziś świętują
i beztrosko się radują.”

Dzień Dziecka to jeden z najweselszych dni, na który każdy chłopczyk i dziewczynka czekają z utęsknieniem. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe starano się zapewnić różne atrakcje. Jedną z nich był wyjazd do Kina Wczasowicz do Iwonicza Zdroju na bajkę o Kubusiu Puchatku. Sam wyjazd sprawił dzieciom ogromną frajdę, zaś bajka wprowadziła ich w jeszcze weselszy nastrój. Wychodząc z kina zatrzymaliśmy się na Placu Dietla na smacznych lodach podziwiając przy okazji samo centrum miasteczka. Spacerowano także ścieżką spacerowo-przyrodniczą „do Bełkotki”, odpoczywano przy tężniach solankowych zaczerpując leczniczych walorów uzdrowiska, podejmowano zabawy na placu zabaw. Tak spędzony czas wzbogacił dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia. Po powrocie do Przedszkola wymieniano się wrażeniami płynącymi z wycieczki, dzieci brały udział w zabawach kołowych ze śpiewem, ruchowych, muzyczno-ruchowych w celu uatrakcyjnienia tego wyjątkowego dnia.

„Życzymy dzieciom, aby dzieciństwo
trwało jak najdłużej,
aby doceniać radości, nie tylko te duże.
Żeby słonko zawsze świeciło,
a to, o czym marzą by się ziściło.”

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.