Przedszkolaki świętują Dzień Flagi

Izabela Kasprzycka-Biedroń, 28 kwietnia 2023 r.

„Jedna była – gdzie? Pod Tobrukiem.

Druga była – gdzie? Pod Narvikiem.

Trzecia była pod Monte Cassino.

A każda jak zorza szalona,

Biało-czerwona, biało–czerwona!

czerwona jak puchar wina,

biała jak śnieżna lawina,

biało-czerwona” […].

Konstanty Ildefons Gałczyński

 

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który stanowi rodzaj hołdu dla jednego z najważniejszych symboli narodowych. Jest to moment, aby uczcić barwy ojczyste i symbole narodowe oraz okazać należny szacunek. Po tygodniowej tematyce poświęconej wychowaniu patriotycznemu, wszystkie grupy przedszkolne wyruszyły na marsz po naszej Małej Ojczyźnie z biało-czerwonymi flagami w rękach.

Pobudzajmy już u najmłodszych dzieci poczucie tożsamości narodowej oraz więzi z własną Ojczyzną.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.