• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Przedszkolaki świętują Międzynarodowy Dzień Książki

5 kwietnia 2022 r.

J. Sokół, 4 kwietnia 2022 roku

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”
( W. Szymborska)

W ramach przypadających 2 kwietnia Obchodów Międzynarodowego Dnia Książki (rocznica urodzin znanego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena) oraz prowadzonych na bieżąco w naszym przedszkolu działań promujących czytelnictwo, dla dzieci z wszystkich sześciu grup przedszkolnych zostały w poniedziałek 4 kwietnia zorganizowane dodatkowe ciekawe zajęcia zachęcające do czytania, do sięgania po bajki, książki . Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe, uczestniczyły w grach i zabawach edukacyjnych, muzyczno- ruchowych związanych z bohaterami bajek, segregowały i przeliczały książki w kącikach czytelniczych, obejrzały filmiki edukacyjne poświęcone etapom powstawania książek. Przypomniały sobie zasady korzystania z książek w kącikach czytelniczych. W dniu dzisiejszym dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki i chętnie o nich opowiadały na forum grupy. Wykonały też ciekawe zakładki do książek oraz tematyczne prace plastyczne, które ozdobiły przedszkolne korytarze. Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej oraz bibliotekę gminną zapoznając się z zawodem bibliotekarza. W tym dniu na dzieci czekała dodatkowa miła niespodzianka, bowiem w ramach codziennego rytuału czytania na ciszy poobiedniej przybyli do nas chętni rodzice oraz pani Ania – logopeda, którzy poczytali dzieciom bajki oraz dodatkowo w jednej z grup rodzice rozpoczęli czytanie napisanej i zilustrowanej wspólnie ze swoimi dziećmi w domu „Bajecznej Księgi” w ramach ogólnopolskiego projektu czytelniczego. Dzięki takim dodatkowym działaniom budzimy i rozwijamy od najmłodszych lat zainteresowania czytelnicze wśród dzieci, wyrabiamy emocjonalny stosunek do książki jako źródła przeżyć, inspiracji, wiedzy, wyobraźni. Uczymy że książka jest naszym przyjacielem, piękną podróżą po krainie fantazji i „najpiękniejszą zabawą jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.