• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Przedszkolaki świętują Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Jolanta Sokół, 30 listopada 2021 r.

„ Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” – to słowa polskiej autorki książek dziecięcych Heleny Bechlerowej , z którymi trudno się nie zgodzić. W dzisiejszych czasach, mimo upływu lat i ogromnego rynku atrakcyjnych, interaktywnych zabawek, zawsze wracamy do korzeni wybierając pluszowego misia jako towarzysza zabawy czy zasypiania.  Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada od 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Dlatego dziś w kolejną rocznicę „ urodzin” misia przedszkolaki z wszystkich grup aktywnie wzięły udział w obchodach tego ulubionego przez nich święta. Tradycją stało się, że po raz kolejny odwiedził nasze przedszkole gość wyjątkowy – Kubuś Puchatek ( w rolę którego już od kilku lat wciela się zaprzyjaźniony z przedszkolem rodzic- p. K. Zając, za co serdecznie jeszcze raz  dziękujemy). Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem powitały bajkowego bohatera śpiewając mu piosenkę urodzinową „ Sto lat, sto lat urodziny masz”, a następnie solenizant zdmuchnął świeczki na urodzinowym torcie. Przedszkolaki z wielką uwagą wysłuchały ciekawostek na temat powstania pierwszych pluszowych misiaczków , po czym z wielkim zaangażowaniem włączyły się do wspólnych zabaw w misiowej krainie. Były skoczne misiowe tańce, wesołe piosenki, zabawy ruchowe, paluszkowe, naśladowcze, quizy, zgadywanki i konkursy . Wśród atrakcji nie zbrakło również degustacji tego- co misie lubią najbardziej – czyli miodu na chrupiących andrutach oraz biszkoptowych ciasteczek w kształcie misia . W tym dniu dzieci wykonały wiele pięknych, ciekawych, prac plastyczno-technicznych z misiem w roli głównej, które ozdobiły przedszkolne korytarze oraz zmagały się z różnymi ciekawymi ćwiczeniami i sytuacjami zadaniowymi . Były to np. szukanie różnic, dobieranie par pasujących przedmiotów, łączenie obrazków z ich cieniami, liczenie misiów, porównywanie ich wielkości, układanie misiowych puzzli, rysowanie misia według wzoru i wiele , wiele innych. Dzień Pluszowego Misia był pełen radości, uśmiechu i dał wszystkim uczestnikom dużo pozytywnej energii.

Galeria zdjęć.