Przedszkolaki w poszukiwaniu zimy

9 grudnia 2020 r.

Karolina Sroka, 9 grudnia 2020r.

Korzystając z pięknej, grudniowej pogody przedszkolaki z grupy „Tygryski” wybrały się dzisiaj na spacer po okolicy przedszkola w poszukiwaniu zimy. Jednym z celów wyjścia było szukanie drzew iglastych i utrwalenie ich nazw. Dzieci porównywały wygląd gałązek świerkowych, jodłowych i sosnowych, a także sprawdzały, które igiełki kłują najbardziej. Doświadczenie to wywołało ogromne emocje wśród przedszkolaków. Dodatkowo dzieci uzupełniły karmnik ptasimi smakołykami – ziarenkami i okruchami chleba. Takie działania dają im satysfakcję i wiele radości, ale także niosą za sobą wspaniały walor edukacyjny. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki uczą się odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, a także mają możliwość obserwacji ptaków, które przylatują do naszego karmnika.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.