Przedszkolaki z wizytą w miejscowych sklepach

31 października 2019 r.

W miesiącu październiku przedszkolaki z grupy „ POSZUKIWACZE” wybrały się na wycieczkę do miejscowych sklepów. Miały okazję zaobserwować pracę pań ekspedientek oraz zapoznać się z różnego rodzaju owocami i warzywami nie tylko krajowymi , ale i egzotycznymi, ich kolorem, kształtem, wielkością, fakturą oraz utrwalić sobie jakie przetwory można z nich przygotować na zimę. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i kreatywnością. Prawie bezbłędnie nazywały poszczególne owoce i warzywa, określały, które części np. warzyw są jadalne: liście, korzenie, owoce. Świetnie poradziły sobie z pytaniami typu: „ Co jest potrzebne, aby powstała zupa jarzynowa, dżem truskawkowy, powidło śliwkowe, sok, kompot, kapusta kiszona…”; „ Które warzywo lub owoc jest czerwony i słodki lub mały okrągły i zielony… Przedszkolaki wiedzą, że aby być zdrowym i silnym należy jeść to, co zawiera dużo naturalnych witamin, czyli : OWOCE I WARZYWA. Wycieczka miała na celu nie tylko utrwalić znajomość nazw owoców i warzyw krajowych i egzotycznych, ale i uświadomić konieczność ich jedzenia nie tylko z uwagi na walory smakowe, ale przede wszystkim wartości odżywcze i ich wpływ na nasze zdrowie. Celem wycieczki była także preorientacja zawodowa, czyli zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki i kształtowanie pożądanej postawy i szacunku względem pracy w każdym zawodzie. Wizyta w sklepach bardzo się spodobała, zwłaszcza że w zabawach tematycznych ożywiła się w naszej grupie zabawa w sklep i kupowanie z obowiązkowo magicznymi słowami: dzień dobry, proszę, dziękuję. Paniom ekspedientkom z miejscowych sklepów bardzo dziękujemy, że tak miło nas przyjęły.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do Galerii.